D-Terminali laiendus ja rekonstrueerimistööd

Eelmisel aastal alustati D-Terminali laiendus ja rekonstrueerimistöödega. Olemasolev sadama pindala laieneb senise 7000 ruutmeetri pealt üle 16 000 ruutmeetrini. D-Terminali eeldatav maksumus on üle 18 miljoni euro. Laiendusega ehitatakse välja kaasaegsed tehnosüsteemid, ruumid ja fassaadid. Hetkel läbib D-Terminali aastas üle kuue miljoni inimese.

Fixfas OÜ oli abiks pealinna esindusvärava uue fassaadilahenduse väljatöötamisel ja meterjali tarnel. D-Terminali visuaalset poolt hakkab kujundama GKD metallvõrgud. Tänaseks on paigaldatud esimesed võrgud mis muudavad sadama ala atraktiivsemaks. Metallvõrkude näol on tegemist GKD poolt toodetavate roostevabast terasest võrkudega, mis on punutud mõlemat pidi traadist, kus vähemalt üks juhttraat on kinni keeratud.

Metallvõrke kasutatakse fassaadide, seinakatete ja meediafassaadidena. Kõik mis metallvõrgu taha jääb on kaitstud ilmastiku – päikese, tuulte ja sademete eest. Samas peegeldab metallvõrk valgust, luues hoonet ümbritsevasse keskkonda mängleva valguse.

Asukoht: Tallinn, D-Terminal
Arhitekt: R-Konsult, Irina Raud
Peatöövõtja: Nordecon AS
Objekti lõpp: mai 2020

Fixfas-i kaudu on võimalik tutvuda innovaatiivse metallfassaaditootja GKD-ga.

info@fixfas.eu
www.fixfas.eu/metallvõrk
facebook.com/fixfas

D-Terminali pildid