ENNE & PÄRAST – 420 Uut Kodu Tühjale Platsile | Liikuri Kvartal

 

Oleme võtnud eesmärgiks jäädvustada tänast Eestimaa linnapilti. Aastatega muutuvad linnad ja hooned palju. Ning sellele aitame kaasa ka meie oma igapäevase äritegevusega. 

ENNE & PÄRAST on postituste seeria, mille käigus vaatame üle kuidas nägid välja hooned enne ja kuidas näevad välja pärast ehitustöid. Tõsi ta on, et mõni hoone lagunes või kinnistu seisis tühjana aastaid ja meie mälus seal varasemalt justkui midagi polnudki. Kuid kes otsib, see leiab. Nii plaanimegi tuua iga nädal lugejateni killukese ajalugu ja infot oma uutest fassaadiprojektidest. 

 


 

Liikuri Kortermajad

 

Selline nägi välja Liikuri plats enne majade ehitust👇

Liikuri kvartali tühi plats enne ehitustöid
Foto: EAM FK14148, Martin Siplane

 


 

Ja sellised on tänased Liikuri kortermajad 👇

Liikuri Kvartali uued hooned.
Foto: FixFas, Liikuri Kvartal 2020

 


 

420 Uut Kodu Liikuri Tänavale

 

Liikuri kvartal on seisnud pikalt tühja platsina. 1988ndal aastal, kui ehitati Lasnamäe elamurajooni magistraali, ei olnud Liikuri tänaval veel ühtegi jälge elumajadest. 

Laagna tee aastal 1988. Liikuri kvartalit veel pole.
Foto: Eesti Teadeteagentuur AS (AIS), Truuväärt A. 1988

 

1997 aastaks oli aga valmis nii magistraal kui ka esimesed 5-kordsed elumajad. Liikuri kvartali plats jäi aga tühjana seisma veel aastakümneid. 

 

Vaade Liikuri Kvartalile aastal 1997.

Foto: TLMF 10004:64, Ahonen Viivi, 1997a.

 

 

2017 alustas elamute arendaja  Bonova Liikuri elamukvartali ehitustöödega. Kokku ehitatakse erinevate etappide käigus 420 uut kodu. Ehitustööd kestavad tänaseni. Arenduse kogumaksumuseks on 30 miljonit eurot. Elumajade arhitektuuris on lähtutud Euroopa suurlinnade trendidest, helgetest ja korrapärastest fassaadidest, mida täiendavad suured ja avarad aknad ning tumedad väljaulatuvad rõdud. Fassaadimaterjalidest on rõdude puhul kasutatud ALUCOIL Larson 4mm-st alumiinium komposiitplaati, mis loob huvitava kontrasti valge krohvifassaadi kõrval. 

 

Liikuri kvartali eeldatav ehituse lõpp on 2021 aastal.  

 


 

 

Objekti info:

Arendaja: Bonova Grupp
Asukoht: Liikuri 18, Tallinn
Kvartali valmimine: 2017 – …

 


 

Liikuri kvartal täna