ENNE & PÄRAST – Tillukesest Majast Tallinna Kaunitariks

 

Oleme võtnud omale eesmärgiks jäädvustada tänast Eestimaa linnapilti. Aastatega muutuvad linnad ja hooned palju. Ning sellele aitame kaasa ka meie oma igapäevase äritegevusega.

ENNE & PÄRAST on postituste seeria, mille käigus vaatame üle kuidas nägid välja hooned enne ja kuidas näevad välja pärast ehitustöid. Tõsi ta on, et mõni hoone või kinnistu seisis tühjana aastaid ja meie mälus seal varasemalt justkui midagi polnud. Kuid kes otsib, see leiab. Nii plaanimegi tuua iga nädal lugejateni killukese ajalugu ja infot oma uutest fassaadiprojektidest. 

 


Jakobsoni 13 Kortermaja

Selline nägi välja Jakobsoni tänaval asuv kahekordne puumaja number 13 👇
Dateering pildile on lisatud 1978.

Enne & Pärast - Jakobsoni 13 maja

Foto: Alla, Anne. Tallinna Linnamuuseum, TLM F 8543:4


 

Ja selline on tänane Jakobsoni 13 kortermaja 👇

FixFas Fassaadilahendused.


Skandinaavialik hoone, kombineeritud erinevate fassaadimaterjalidega

 

Jakobsoni 13 hoone valmis 2020 aastal. Pikalt tühjana seisnud parkimisplatsile on tänaseks kerkinud uhke ja pilkupüüdev 35 korteriga hoone. Arendaja 1Partner Advisory sõnul valivad täna inimesed omale elukohti kahe põhilise teguri järgi – välimus ja asukoht. Ja võib vast väita, et Jakobsoni maja luues on neid tegureid kenasti silmas peetud. 

Jakobsoni 13 kortermaja on oma välimuselt skandinaavialik ning mängleb huvitavalt oma erinevate fassaadimaterjalidega. Prestiižikal hoonel on osavalt ära kasutatud eri värvi komposiitplaate ning oma sõna ütleb sekka ka naturaalsest vasest fassaadiplaat

 

Objekti info:

Projekteeris: Arhitektuuribüroo Korrus
Arendaja: 1Partner Advisory
Peatöövõtja: AS Eviko
Maja valmis: 2020