ENNE & PÄRAST –  Värske fassaad, mis püüab möödujate pilke

Oleme võtnud eesmärgiks jäädvustada tänast Eestimaa linnapilti. Aastatega muutuvad linnad ja hooned palju. Ning sellele aitame kaasa ka meie oma igapäevase äritegevusega. 

ENNE & PÄRAST on postituste seeria, mille käigus heidame pilgu sellele, kuidas nägid välja hooned enne ja kuidas need näevad välja pärast ehitustöid. Tõsi ta on, et nii mõnigi tänaseks juba taastatud hoone on aja jooksul lagunemist näinud. Või siis on kinnistu üldse aastaid tühjana seisnud, kuid imestusega avastame nüüd oma esivanemate aegadest pärinevaid lugudega hooneid, mis kunagi seda maatükki ehtinud on.

Kes otsib, see leiab. Nii plaanimegi tuua iga nädal lugejateni killukese mõne hoone ajaloost mida oma fassaadiprojektide kaudu üles putitada oleme aidanud. 

 


Rocca ärimaja – fassaad, mis püüab möödujate pilke

Eelmine nädal kirjutasime unustusse vajunud Mustjõe ajaloost. Kuid mitte kaugel Mustjõest ja sealsest suvemõisa territooriumist asub paljude jaoks ammu tuntud al Mare Bowlingu hoone.

 

1998 ehitatud al Mare maja, vaade Paldiski maanteelt

 

Foto:  al Mare Tervisekeskus. EAM Fk6707, autor: Palomets, Priit.

 

Hoone on tänaseks rekonstrueeritud ning värske fassaadiga. Sisugi uus, kuid mälestused esimesest keeglisaalist on meil kõigil ikka veel meeles.

Rocca ärimaja. Vaade kopli lahe suunas.

Foto: Fixfas, 2019. Rocca ärimaja värske fassaad

 


 

Legendaarne maja magistraali ja mere ääres

 

See sportlikult meeleolukas al Mare bowlinguhoone avas oma uksed 1998 aastal ning sündis arhitekt Raivo Puuseppa loominguna, kes on ühtlasi üks ventileeritavate fassaadilahenduste teerajajatest. Tänaseks on R. Puusepp al Mares asuva hoone ilmet kaasajastanud ning tulemuseks on mereäärse Rocca al Mare moodsalt värviküllane ehitis.

 

al Mare Tervisekeskus fassaad. Vaade Paldiski maanteelt

Foto: al Mare Tervisekeskus. EAM Fk 6708, autor: Palomets, Priit.

 

Bowling on nüüd selles hoones ajalugu. Selle asemel on mereäärse hoone teine ja kolmas korrus saanud ligi 4300 ruutmeetri jagu kauni vaatega väljaüüritavat pinda. Esimesel korrusel asuvad kaubanduspinnad ja paljudele juba tuntud spordipood Hawai Express.

al Mare Tervisekeskuse vaade merele.

Foto: al Mare Tervisekeskus. EAM Fk 6713, autor: Palomets, Priit

 


 

Fassaad, mis püüab möödujate pilke

 

Värske Rekonstrueeritud ehitise hinnaks kujunes ligi neli miljonit eurot. Selle käigus sai 6670 m2 (brutomahuga) hoone uue fassaadi, milleks kasutati alumiiniumist komposiitplaate ALUCOIL Copper Metallic (toon: vaskjas) ning ALUCOIL Smoke metallic (toon: hallikasmust).

Rocca ärimaja, värske fassaadiga. Vaade Tallinna poolt suunaga Rocca al Marele.

 

Foto: FixFas. Rocca ärimaja fassaad. 2019

 

Usume, et materjali ja värvivalik räägib siin enda eest tuues rannapromenaadil jalutajate teele pisukest luksust, uudsust ning värskust. Kuid erilist ilu peegeldab fassaad hilisematel õhtutundidel, võimendades pimenevas linnakeskkonnas veel pisutki päevast päikese- ja värvisära.

 

Aerofoto Rocca ärimajast. Vaade stroomi rannale ja Rocca äriamaja fassaadile

 

Foto: FixFas, 2019. Rocca ärimaja värske fassaad – Alucoil komposiitplaat

 

Meil on hea meel, et oleme saanud olla taas osa ajaloo ja linnapildi kujundamisel ning aidanud kaasa Rocca äriamja fassaadi lahendamisel.

 


 

Objekti info:

Aadress: Paldiski mnt, 96, Tallinn, Haabersti

Ehitamise aasta: 1998

Rekonstrueerimise aasta: 2020

Arhitekt: Raivo Puusepp

Peatöövõtja: Mitt & Perlebach OÜ