ENNE & PÄRAST – Kohtuhoonest Hotelliks | Kentamanni 13

Oleme võtnud eesmärgiks jäädvustada tänast Eestimaa linnapilti. Aastatega muutuvad linnad ja hooned palju. Ning sellele aitame kaasa ka meie oma igapäevase äritegevusega. 

ENNE & PÄRAST on postituste seeria, mille käigus vaatame üle kuidas nägid välja hooned enne ja kuidas näevad välja pärast ehitustöid. Tõsi ta on, et mõni hoone lagunes või kinnistu seisis tühjana aastaid ja meie mälus seal varasemalt justkui midagi polnudki. Kuid kes otsib, see leiab. Nii plaanimegi tuua iga nädal lugejateni killukese ajalugu ja infot oma uutest fassaadiprojektidest. 

 


Kentmanni 13, Tallinn

 

Vana EKP rajoonikomitee Administratiivhoone aastal 1971 👇

Foto: EAM FK2310 


 

Tänane pilt – Hestia Hotel Kentmanni, aastal 2020  👇

Hestia Hotel Kentmanni. Enne & Pärast

Foto: FixFas, Kentmanni 13, 2020


 

Hestia Hotell Kentmanni Tänaval

 

Kesklinna linnaosas Sibulaküla, Südalinna ja Tatari asumis paikneb tänav nimega Kentmanni. Nimi tuleneb arvatavasti Kentmanni ja Sakala tänava nurgal asunud vaestekooli (Luthers Armenschule) juhataja Wilhelm Gottfried Kentmanni nimest, kes töötas sealses koolis aastatel 1830–1874. Tänavaga on seostatav Eesti panga kvartal ja sellel on asunud mitmed muljetavaldavad hooned: Kaitseministeerium, Teadlaste Maja ning Ameerika Ühendriikide Suursaatkond.

 

Foto: EAM FK2311 

 

Eesti NSV ajal asus Kentmanni 13 aadressil Eesti Kommunistliku Partei Rajoonikomitee administratiivhoone.  

Kentmanni 13 ajalooline pilt maja eest.

Foto: EAM FK7343, 1970-80ndad 

 

Nõukogude perioodi järgselt kolis hoonesse tegutsema Harju Maakohtu Kentmanni Kohtumaja. Viimane sai eraomandis olevas hoones toimetada 2018 aastani. Täna tegutseb vana kohtumaja hoonetes hotell.

Fixfas fassaaidlahendused. Kentmanni 13 maja eest vaade.

Foto: Fixfas, Kentmanni 13, 2020


2019 sai hoone uue välisilme

 

2019 aasta lõpus avati Kentmanni tänaval endises kohtumajas uus Hestia Hotell Kentmanni. Endiste kohtunike tööruumide asemel on loodud 92 hotellituba, restoran, spa ning jõusaal. Hotell ise aga kuulub Hestia Hotel Group-i, olles suure hotelliketi kümnes majutusasutus.

Kentmanni 13. Vaade Liivalaia tänavale.

Foto: FixFas, Kentmanni 13, 2020


 

FixFasi materjalidega loodud fassaad

 

Hoone välisilme loob pruun GENTAS G-Wood puitimitatsiooniga kõrgsurvelaminaat (HPL). Plaat on lõigatud juppideks, et luua laudisega fassaadi mulje ning see on omakorda kinnitatud anodeeritud alumiiniumist karkassile, kasutades Sika liimisüsteemi.

 

Fixfas fassaadilahendused. Kentmanni 13 hoone fassaadi vaade.

Foto: FixFas, Kentmanni 13, 2020

 


 

 

Objekti info:

Arhitekt: Heili Volberg-Raigi (1971 aastal valminud hoone), Ain Kalberg (renoveerimise panus)
Sisearhitekt: Liina Langmets
Asukoht: Kentmanni tn 13, Tallinn
Uuenenud hoone valmis: 2019
Peatöövõtja: Ehitus5Eco