Kiltkivi

Naturaalne Looduskivi

Kiltkivi fassaad pakub usaldusväärset ja vastupidavat kaitset erinevate ilmastikumõjude eest ning annab esteetilise ja loodusliku välimuse nii uuele kui ka renoveeritavale majale.

Teda saab kasutada nii katuse- kui ka fassaadimaterjalina, sest omab mitmekülgseid võimalusi erikujunduste loomiseks.

Esindame kaubamärkE:
Kiltkivist fassaad

Kivi, mis kunagi oli kirikute ja losside privileeg, annab tänapäeval tervetele piirkondadele iseloomuliku arhitektuurilise ilme.

Arhitektidel, planeerijatel ja ehitajatel on mängumaa lai, sest sobib see kivi nii katustele, fassaadidele kui ka sisekujundusse. 

Kiltkivi hakati kasutama ehitusmaterjalina juba keskajal. Materjal leidis rohkelt kasutust kirikute ja losside katustel ning seda just oma tulekindluse ja lihtsa paigalduse poolest.

Kaevandame kiltkivi Saksamaa ja Hispaania karjääridest

Meie poolt pakutavat kiltkivi kaevandatakse Saksamaa ja Hispaania karjääridest. Kasutades kaasaegset tehnoloogiat, lõigatakse kivi kõigepealt moodsate saagsüsteemide abil toorplokkideks, millest edasi lõigatakse umbes 5-8 mm paksused kihid. Seejärel töödeldakse kivi soovitud vormi ja antakse lisaviimistlus osadele toodetele.

Video: www.magog.de, Kiltkivi kaevandamine

Eeldatav kiltkivi eluiga on üle 50 aasta. Ei vaja hooldust ja peab meie kliimas kenasti vastu lumele ja pakasele.

Standard mõõdud:

300 x 600mm

250 x 500mm

300 x 400mm

200 x 400mm

Eritellimusena on võimalik tellida erimõõte, kuju ja ettevalmistatud kinnituskohtadega tooteid

Kiltkivi fassaad

Kiltkivist valmistatud fassaad

Kiltkivi on oma väärtust fassaadimaterjalina tõestanud juba paljude sajandite jooksul. Paljudes ekstreemse ilmastikuga piirkondades on majade fassaadid tihti just kiltkivist. Kivi on suurepärase vastupidavusega külma, kuumuse ja niiskuse suhtes. 

Standard mõõdud

300 x 600mm

250 x 500mm

300 x 400mm

200 x 400mm

Eritellimusena on võimalik tellida erimõõte, kuju ja ettevalmistatud kinnituskohtadega tooteid


Kasutusvaldkond

Kiltkivi on kasutatav kogu hoone ulatuses – katusel, fassaadil ning siseviimistluses. Selle reserveeritud antratsiithall pind sobib ümbritsevasse loodusesse, samal ajal saab teda kombineerida kontrastsuse loomiseks teiste ehitusmaterjalidega. 

Paigaldamine

Iga kiltkivifassaad või katus on käsitöönduse seisukohast ainulaadne. Paigaldaja saab kivi omadusi ära kasutada hoone arhitektuuriliste joonte rõhutamiseks. Ning sestap. on oluline fassaadi paigaldaja hoolas valik. Kivi paigaldatakse karkassi peale, mis soodustab materjali tuuldumist ja õhu liikumist.


Hooldamine

Eeldatav kiltkivi eluiga on üle 50 aasta. Ei vaja hooldust ja peab meie kliimas kenasti vastu lumele ja pakasele.

Värvivalik

Läbi aegade on rajatud ajaloolisi hooneid ning ka tänapäevastes kaasaegsetes hoonetes kasutatakse ära seda erilist ja omanäolist materjali. Mõned näited meie poolt pakutavatest värvivalikutest.

kiltkivi fassaadiga eramaja

Kiltkivi fassaad

Eramaja Kakumäel

Kujunduse osas on mängumaa lai. Selle reserveeritud antratsiithall pind sobib ümbritsevasse loodusesse, samal ajal saab teda kombineerida kontrastsuse loomiseks teiste ehitusmaterjalidega. 

Rohkem pilte
päikesepaneelid fassaadil
Päikesepaneelid kiltkivis

Päikesepaneele saab integreerida kiltkivi vahele

Üks kaasaegsemaid lahendusi fassaadide või katuste loomisel on päikesepaneelide integreerimine kiltkivi vahele. Paneele saab toota mitmes värvitoonis ning võimalik on valida läike, värvi ning nähtavuse vahel.

Päikesepaneelide paigaldus käib sarnaselt kiltkivile.  Seega sulanduvad mõlemad kenasti arhitektuurilisse väljanägemisse. Koostöös paneelide tootjatega on võimalik liita energia tootmine iidse välimusega.

Küsi meilt lisa

Korduvad küsimused

Kivi paigaldatakse karkassi peale, mis soodustab materjali tuuldumist ja õhu liikumist.
Paigaldatakse enamasti alumiiniumist või puidust aluskarkassile kas väikeste kruvide, neetide, naelte abil või spetsiaalsete klambritega. Kiltkivi kinnitusvahendite ja karkassilahenduste valiku osas võtke meiega otse ühendust. Samuti aitame tööriistade leidmisega.

Soovitame planeerida kivi joondust ja paigutust hoolikalt, et kõik sõlmed ja aknapõsed oleksid harmooniliselt ühte sulavad. Samas on kiltkivi puhul mustrite loomine äärmiselt huvitav ja piiramatu valikuga – saame siin kindalsti nõu jagada

Kiltkivi lõikamiseks on spetsiaalsed käärid või giljotiin, mille abil on mugav ja kerge kiltkivi õigesse vormi ja mõõtu lõigata.
Võta meiega otse ühendust ja aitame sul leida õige tööriista!

päikesepaneelid kiltkivis

Päikesepaneelide paigaldus käib sarnaselt kiltkivile.  Seega sulanduvad mõlemad kenasti arhitektuurilisse väljanägemisse. Koostöös paneelide tootjatega on võimalik liita kaks erilist omavahel ja saada energiat tootev iidse välimusega katus.

Kiltkivi on võimalik toota vastavalt kliendi soovile kas:

Erimõõduna

Erilahendusena kuju

Ettevalmistatud kinnituskohtadega tooteid

Küsi hinnapakkumist

Küsimuste ja huvi korral uurige meilt lisa.