Vaskplaadid

Vasest fassaadilahendused

Vaskplaadid on mõeldud innovaatilise fassaadi loomiseks, jättes looduslähedase ja erilise mulje. Vasest ja selle sulamist fassaadplaadid on silmatorkavad ja pilkupüüdvad nii looduses kui linnapildis.

Turustame Saksa suurtootja KME toodangut Eestis. KME on tuntud kui vasest fassaadilahenduste pakkujana ja tema valikusse kuuluvad mitmed kaunid ja ajas muutuvad vasest fassaadiplaadid

KME logo
Esindame kaubamärki:
vask

Vaskplaadid on mõeldud innovaatilise fassaadi loomiseks, jättes looduslähedase ja erilise mulje.

Vasest ja selle sulamist fassaadplaadid on silmatorkavad ja pilkupüüdvad nii looduses kui linnapildis. Kokkupandavad fassaadisüsteemi elemendid pakuvad laias valikus lahendusi, alates vabas vormis kujundusest kuni suuremate pindade kaunistamiseks.

Vasest tooted on elavatest materjalidest ja mängivad ajaga kaasa. Originaalne vask hakkab kohe muutuma ja maja välimus elab koos tema omanikuga

Kõiki viimistlusi on võimalus toota õhukese plekina või komposiitplaadina.

TECU® Classic

Klassikaline vaskplaat

Tecu Classic on erepunane valtsitud vask, mis ilmastiku ja valguse abil ajaga pidevalt muutub. Pärast hoonele paigaldamist säilitab TECU® Classic teatud aja jooksul tüüpilise erkpunase vaskvärvi.

Järk – järgult hakkab materjal muutuma matiks ning pinnale tekib oksiidikiht, et kaitsta seda ilmastiku eest.

Lõpptulemusena muutub pind paatina roheliseks. Paatina annab fassaadile eripära, pakkudes samal ajal pikaajalist kaitset järgmisteks aastakümneteks.

Tecu fassaadiplaat
TECU® Oxid Pruun vaskplaat

TECU® Oxid

Pruun vaskplaat

TECU® Oxid on vask, mille värvitooni loomulik esimene muutusprotsess on ära toimunud ja plaadi pinnale on tekkinud pruunika oksiidikihi varjund. Protsess jätkub nagu klassikalise vase puhul – loodus muudab pinda päikese, vihma, lume ja tuule mõjul, andes sellele põneva elu – kuid ära on jäänud vase esimene ergas punakas etapp.

TECU® oxid vasest fassaadilehed ja ribad on eelnevalt oksüdeeritud mõlemalt poolt patenteeritud tööstusprotsessi abil, mis on materjali suhtes õrn. Oksiidikiht ei ole kunstlik, vaid tuleneb looduslikult vasest endast. Plaadid on alati omanäolised ja erilised.

Uuri meilt lisa

TECU® Patina

Patineeritud vaskplaat

Kui arhitekti nägemus nõuab vasele iseloomuliku paatina rohelise jõu ja väljendusrikkuse kasutamist, tuleks see rakendada täpselt nii nagu vaja, ootamata  looduslike ilmastikuolude põhjustatud järk-järgulisi muutusi.

TECU® Patina on patineeritud vask koheseks kasutamiseks, et rahuldada ehitise kõrgeimaid esteetilisi nõudmisi. Tehases on kiirendatud protsessi ja vahele on jäänud nii algne ergas punakas toon kui ka hilisem tuhm pruunikas etapp.

TECU® Patina on alati äärmiselt mitmekesine, just nagu võiksite oodata looduslikult pinnalt. Vastupidav, läbipaistev kiht tagab pikaajalise kaitse. Töötlemine on praktiliselt tolmuvaba. Töötlemise jäljed jäävad materjali pinnale nähtamatuks ja isegi pärast plaadi painutamist püsib paatina väliskiht esteetiline.

Võimalik on valida nelja erineva patineeritud pinna vahel.

büroohoone Lõõtsa 12
TECU® Brass, Messing plaat

TECU® Brass

Messing plaat

Messing on üks tuntumaid vasesulameid, koosnedes vasest ja tsingist. TECU® Brass messing pind muutub esialgsest kuldsest toonist järk – järgult rohekaspruuniks, seejärel muutub edasi hallikaspruuniks ning sealt tumepruuniks / antratsiidivärvi.

Lõpuks kujunevad välja pinnad, mis on rohekad, sarnanedes puhtale vasele.

Uuri meilt lisa

TECU® Bronze

Pronks plaat

Pronks on vasesulam, mis koosneb vasest ja tinast. Seda on pikalt kasutatud kunstiteoste loomisel ja täna leiab pronks üha rohkem kasutust fassaadide välisilme loomisel. 

TECU® Bronze originaalne, soe, punakaspruun pind areneb ilmastikuolude abil eripäraselt. . Pronks on algselt punakaspruun, mis oksüdatsiooni käigus muutub pruunikashalliks või koguni antratsiiditooni.

Lõpptulemusena kujuneb pronksi pind, sarnaselt vasele, paatinatooni roheliseks, kuid antud protsess on tunduvalt aeglasem võrreldes puhta vasega.

Vasest valmistatud fassaad
TECU® Pronks plaat
Tecu kuldplaat
TECU® Gold, Vase- ja alumiiniumisulam

TECU® Gold

Kuldne plaat

TECU® Gold on vase- ja alumiiniumisulam, tänu millele saab luua looduslikult mängleva elegantse fassaadi. Pärast paigaldamist hakkab plaadi ilme muutuma mattpruunikas – kuldseks, mis meenutab puhast kulda.

TECU® Goldi fassaadilahendused annavad hoonetele varjatud väärtuspildi. Sõltuvalt valgusest, keskkonnast ja ilmastikust, muutub fassaad aja jooksul, luues põneva, võrratu värvide mängu.

Uuri meilt lisa

TECU® Iron

Raudplaat

Tecu Iron – on intensiivne, punakaspruun vaskpinna viimistlus, mis meenutab ilmastiku töödeldud terast. Rauatooni plaadil on suurepärane vormitavus, hea vastupidavus ning seda on lihtne töödelda.

Hele ja varjuline, hele ja tume, kuiv ja märg – kõik genereerivad erinevaid optilisi nüansse, mis muudavad TECU® Iron-i  heaks materjaliks ehitistel.

Materjal sobib kasutamiseks fassaadidel ja katustel. TECU® raud on valmistatud 100% ulatuses taaskasutatud vasest.

TECU® Iron, 100% taaskasutatud vasest
messing

Referents

Alexandre Liwentaali büroohoone

Messing hakkab kohe muutuma ja maja välimus elab koos tema omanikuga. Tallinnas, Lõõtsa 12 asub büroohoone sissepääs on iga aasta uue ilmega.

Rohkem pilte

Korduvad küsimused

Kõikide vase ja vase oksüdeerunud, patineerunud, erisulamite paigaldamisel peab järgima tootja soovitusi. Olles ise väga agressiivne materjal – vask vajab projekteerimisel ja paigaldamisel kindlasti kogenud abi. Suurmaks vaenlaseks on elektrokeemiline korrosioon, mis võib valesti projekteeritud/paigaldatud kinnitusvahendeid kiirelt kahjustada.

Hea meelega aitame juba projekteerimise faasis kaasa lahenduste väljatöötlemisele, et probleemide oleks koheselt ületatud ja saame nautida loodusliku materjali muutumist ajas, kartmata plaatide alla kukkumist või kahjustumist.

Küsi hinnapakkumist

Küsimuste ja huvi korral uurige meilt lisa.