Kõrgsurvelaminaat fassaadiplaat ehk HPL Plaat

Kõrgsurvelaminaat fassaadiplaat ehk HPL plaat (High Pressure Laminate) on välis- või siseviimistlusplaat, mille puhul kasutatakse viimistluskihiks laminaadi kihti, mis pressitakse kõrgsurve all kokku mitmest kihist koosneva immutatud tselluloosi kihtidega.

Kõrgsurve laminaadid on väga tugevad, kriimustuskindlad ja kerged ning seetõttu populaarsed fassaadidel kasutatavad tooted nii välis- kui siseruumides.

gentas logo
Esindame kaubamärki:
Telliskivi 49, Tallinn kortermaja, Gentas G-Ext Wood fassaadiplaat

Vastupidav viimistlusplaat

Kriimustuskindel ja tugev!

Kõrgsurve laminaadid on väga tugevad, kriimustuskindlad ja kerged ning seetõttu väga populaarsed fassaadidel kasutatavad tooted nii välis- kui siseruumides.

Pinnad saab töödelda vastavalt keskkonna omapäradele – lisada UV kaitse, antibakteriaalse kaitse, antisõrmejälgede kaitse, keemia kaitse jpt.

Kõrgsurvelaminaat sobib kasutamiseks igat tüüpi hoonete ja ehitiste välis- ja sisepindade katmisel, sealhulgas elamud, tööhooned, ärikeskused, pangad, avalikud hooned, spordihallid, staadionid, lennujaamad, haiglad, rõdud jpt kohad.

HPL Plaadi eelised 

Gentas HPL välisplaadid (UV+ ja G-EXT) on äärmiselt vastupidavad raskete ilmastikuolude, otsese päikesevalguse, vihma, happevihma, tuule ja hõõrdumise suhtes.

 • Kerge töödelda (saagida, freesida, perforeerida)
 • Võimalus perforeeringuga kujundada fassaadile mustreid (ei pea läbi puurima, piisab vaid laminaadile mustri tegemisest)
 • Väga lai eritoodete valik – fassaadile, laboritesse, röntgeniruumidesse, põrandatele, terrassidele, mööblile, koolitahvlitele, köögitasapindadele jne.
 • Võimalik asendada looduslikke aga ilmastikus mitte vastupidavaid materjale väga sarnase välimusega, aga väga vastupidava lahendusega.
 • Väga lai toonide ja eritoonide (puidu, kivi, metalli jpt) valik
 • Võimalus painutada ja valmistada kaarjaid elemente
 • Võimalus paigaldada suurte plaatidena

GENTAS fassaadiplaadid on populaarne valik eramajadel ja kortermajadel:

 • Väga lai värvi valik
 • Vastupidav painutamisele ja töötlemisele
 • Kergelt puhastatav
 • Vastupidav löökidele ja muljumistele
 • Liimitav fassaadidele ja siseseintele

Pinnad saab töödelda vastavalt keskkonna omapärale

Gentas Kõrgsurvelaminaadi tootevalik on väga lai. Vastavalt keskkonna tingimustele ja omapäradele töödeldakse plaadi pinnad nii, et need vastaksid ka kõige karmimatele nõuetele.

Gentas fassaadipaneelid on saanud sertifikaadid Euroopa standarditele vastavuse kohta. See tähendab, et need on kooskõlas kõigi kehtivate toote- ja keskkonnaalaste nõuetega. Plaadid on suurepärase vastupidavusega, ei sisalda ohtlikke materjale ning on keskkonnasäästlikud.

Gentas dekoratiivseid plaate on soovi korral võimalik toota vastavuses tuletundlikkus klassile Bs1,d0.

GENTAS Tootevalik

 • G-Com UV+ – välisfassaadiplaat *
 • G-EXT – eritehnoloogia välisfassaadiplaat *
 • Zero – Antibakteriaalne, UV, hügieeni, sõrmejälgede kindel viimistlusplaat
 • G-Solo, NeoGen – täismass sisuga laminaatplaadid (sisu on sama tooni, mis pealmine laminaat)
 • G-Lam, G-Crea, G-Digi, G-Board, G-Flex – õhuke laminaat erinevatele plaatidele eriolukordades (mööbel, tahvlid, prinditavad, ustele jpt)
 • G-Com – kompaktlaminaadi plaat nõudlikesse sisetingimustesse
 • Clareo – Läbipaistev laminaat valgustitele
 • G-Alu – alumiiniumi või roostevaba terase või vasekihiga laminaatplaat
 • G-Bio, G-Lab, G-X-Ray – Laboritesse, haiglatesse, meditsiiniasutustesse mõeldud antibakteriaalsed, röntgenikindlad  laminaatplaadid
 • G-Fire – tuletõkke laminaat
 • G-Floor – Põranda laminaatplaadid
 • G-Line, G-Morpho – eritugevad mööbliplaadid metallikihtidega
 • G-Skate – rula jm tugevad spordipindade laminaadid

* Gentas HPL välisplaadid (UV+ ja G-EXT) on äärmiselt vastupidavad raskete ilmastikuolude, otsese päikesevalguse, vihma, happevihma, tuule ja hõõrdumise suhtes.

Kõrgsurvelaminaadist fassaad

GENTAS HPL plaadi
omadused

Dekoratiivsetele HPL fassaadiplaatidele kehtib 10-aastane tehasegarantii ja need on väga pika kasutuseaga, kui neid kasutatakse kooskõlas määratud üldiste nõuetega.

Standard mõõdud

Laius: 1300mm, osadel toonidel 1860mm
Pikkused: 2800mm, 3050mm, 4200mm (küsi üle)
Plaadi paksus: 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm. Olenevalt tootest võimalik toota ka 0,5-20mm paksuseid plaate

Võimalikud erimõõdud ja lahendused:
Laius: 1220mm, 1400mm, 1540mm, Pikkused: 2440mm

Erilahendusena võimalik toota painutatud elemente.


Ainulaadne EBC Pinnatöötlus

GENTAS G-Ext laminaadist pinnale on võimalik teostada eriline EBC (electron beam cure) pinnatöötlus, mida kasutavad vähesed ettevõtted maailmas. See tehnoloogia annab plaadile eriti suure vastupidavuse kriimustustele, pikendab toonide erksust ajas ning on võimalik teostada struktuurseid viimistlusi.

Lisaks võimaldab EBC tehnoloogia toota kaarjad elemendid valmis otse tehases.

circle-k fassaadiplaat
Lihtne hooldamine. Kestab kaua!

GENTAS erilahendus

Võimalik toota kahepoolsetena – eriti hea toode rõdupiireteks – äärmiselt tugev, perforeeritav, UV kaitsega mõlemalt poolt, sama toon mõlemal pool või ka erinev


Hooldamine

GENTAS plaadid vajavad minimaalset hooldust ja seda saab puhastada enamiku majade pesemiseks kasutatavate puhastusvahenditega. Korralike puhastusvahenditega saate graffiti eemaldada ka ilma paneele rikkumata. Paneelidel saate kasutada ka õrna survega survepesurit.

GENTAS värvivalik

GENTAS kõrgsurvelaminaadi värvivalik on väga lai. Võimalik on valida erinevate struktuursete pindade ning dekooride vahel. Valikusse kuulub puidu, kivi ja metalli imitatsioone.

Kõikide toodete ja värvikaartidega on võimalik tutvuda meie Tuleviku tee 2, Peetri, Rae vald kontoris. Või võta ühendust ja saadame sulle näidiseid.

Võta ühendust
hotelli fassaadiplaat
Hestia Hotell, Kentmanni 13, Tallinn

Referents

Hestia Hotell

2019 aasta lõpus avati Kentmanni tänaval endises kohtumajas uus Hestia Hotell Kentmanni. Endiste kohtunike tööruumide asemel on loodud 92 hotellituba, restoran, spa ning jõusaal. Hotell ise kuulub Hestia Hotel Group-i, olles suure hotelliketi kümnes majutusasutus.

Hoone välisilme loob pruun GENTAS G-Wood puitimitatsiooniga kõrgsurvelaminaat (HPL). Plaat on lõigatud juppideks, et luua laudisega fassaadi mulje ning see on omakorda kinnitatud anodeeritud alumiiniumist karkassile, kasutades Sika liimisüsteemi.

Lähemalt projektist

Korduvad küsimused

HPL plaate saab kinnitada:

 • Peitkinnitus ankrute abil
 • Liimi abil
 • Läbivkinnituse abil

Peitkinnituste puhul on vaja plaadile paigaldada spetsiaalne riputus süsteem arvestades plaadi suurust, raskust, tuule koormust ja muid väliseid faktoreid.

Liimimise puhul tuleb paigaldada kindlasti alumiinium karkassile ja teostada töid soojemates tingimustes. Paigaldaja peab olema kogemustega ja soovitatavalt ka läbinud vastavad koolitused

Läbivkinnitusega kinnitamise puhul tuleb:

Igale plaadile puurida ette augud neetide või kruvide jaoks.

Üks auk (võimalikult plaadi keskel) peab olema kinnitusvahendiga samas mõõdus (Näiteks, kui needi läbimõõt on 4,8mm, siis auk 5,0mm).

Kõik ülejäänud augud peaksid olema suurema diameetriga, et plaat saaks paisumisel liikuda, mitte ei tõmbaks kaardu.

Vuugivahed plaatide vahel: 8-10 mm

Kinnituste kaugus servast minimaalselt 20mm. Soovitatav on nurgas teha 20/50mm lahendus.

Aluskarkassiks saab kasutada erinevaid materjale. Eelistatuim on kindlasti alumiinium karkass oma hinna, kerge töödeldavuse ja vastupidavuse (tugev ja korrosioonikindel) tõttu. Saab kasutada ka roostevaba terast kõrgemate nõuete puhul või värvitud terast ja puitu, kui nõuded hoone karkassile ei ole eriti kõrged. Karkassist tulenevalt tuleb valida kinnituslahendus.

Karkassi paksuse valikul tuleb arvestada, et plaadi ja aluse vahele jääb õhutusruumi vähemalt 20mm.

Aitame valida ja projekteerida õige karkassi ja kinnituslahenduse vastatavalt hoone arhitekti, tellija, konstruktori soovidele arvestades samal ajal hoone eelarvet ja fassaadi keerukust ja asukohta ilmastiku suhtes. Samuti aitame projekteerida õiged kinnitussammud, viisid ning koolitame vajadusel ka paigaldusmeeskondi.

Küsi meilt lisa!

Aitame valida ja projekteerida õige karkassi ja kinnituslahenduse vastatavalt hoone arhitekti, tellija, konstruktori soovidele arvestades samal ajal hoone eelarvet ja fassaadi keerukust ja asukohta ilmastiku suhtes. Samuti aitame projekteerida õiged kinnitussammud, viisid ning koolitame vajadusel ka paigaldusmeeskondi. Soovi korral aitame leida paigaldusmeeskondi.

Küsi hinnapakkumist

Aitame projekteerida õiged kinnitussammud, viisid ning koolitame vajadusel ka paigaldusmeeskondi.